Odeljenje Komunalne policije u Vranju, organizovaće u utorak 23. aprila akciju čišćenja zelenih površina oko Aleksandrovačkog jezera povodom predstojećih praznika, potvrdio je za Čaršiju načelnik Komunalne policije Ivica Tašković.
„Cilj ove akcije je podizanje ekološke svesti kod građana. Želimo da pripremimo izletište za predstojeće uskršnje i prvomajske praznike, a 1. i 2. maja pripadnici Komunalne policije deliće izletnicima crne vreće da bi u iste odložili smeće koje nastane tokom izleta i za sobom ostave čistu prirodu“, ističe Tašković.
Zatim će, prema njegovim rečima, JKP „Komrad“ u večernjim časovima da pokupiti vreće i odvesti na deponiju.
„Planirano je da akcija bude sprovedena od 10 do 12 časova, u zavisnosti od odziva građana. Doprinos akciji daće radnici JKP ,,Komrad“, preduzeća Bivoda i drugi“, zaključuje Tašković.
Poziv da se priključe akciji upućen je predstavnicima Vojske Srbije, Policijske uprave u Vranju, Pokretu Čuvari Srbije, Udruženju Poskok, Planinarskom društvu Železničar 2006, Klubu ekstremnih sportova u Vranju, grupi Aktičistkinje, školama i medijima.
J.R.