U Galeriji Narodnog muzeja u Vranju u subotu 20. jula, vranjska rok gupa Jolly Jumper održaće humanitarni koncert za pomoć Negici Dejković, profesorki engleskog jezika koja boluje od karcinoma.
Grupa Jolly Jumper je kultna vranjska i srpska rok grupa, osnovana 1984. godine. Ovo je najdugovečnija rok grupa iz Vranja koja i danas postoji i nastupa.
Početak koncerta zakazan je za 21 sat.
Negica Dejković iz Bujanovca je pre 15 godina obolela od jednog oblika raka limfnih žlezda, a onda joj je ustanovljen oblik karcinoma debelog creva, potom i karcinom pluća. Sada ima 45 godina, i dalje je onkološki pacijent.
Sve terapije koje je primala, a koje je pokrivao RFZO, nisu dale željene rezultate.
U njeno dalje lečenje, prema odluci konzilijuma lekara u Nišu i Beogradu, mora da se uključi lek ,,avastin” koji se nabavlja u inostranstvu i nije na pozitivnoj listi RFZO.
Reč je o veoma skupom leku za koji Negica i njena porodica nisu u mogućnosti da sami obezbede sredstva.
Akcija prikupljanja pomoći za lečenje Dejkovićeve počela je sredinom juna, kada je kolektiv OŠ ,,Branko Radičević” iz Bujanovca, škole u kojoj Negica radi, organizovao humanitarnu prodajnu izložbu u Galeriji Narodnog muzeja u Vranju.
J.R.